Widzisz - reaguj !

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi zwraca się z apelem, aby reagować, gdy widzimy osoby potrzebujące pomocy i nie przechodzić obojętnie wobec osób bezdomnych i samotnych.

 

Szybka reakcja może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

 

Okres jesienno-zimowy to najtrudniejszy czas w egzystencji osób samotnych. W szczególności pory wieczorowo nocne, kiedy słupek rtęci na termometrach zbliża się do wartości zerowej. Samotność, brak środków finansowych na zakup opału, odzieży zimowej, żywności, a w dalszej kolejności choroba alkoholowa, to główne problemy tych osób.

 

Nie pozostańmy obojętni widząc na swojej drodze lub posiadając informacje o osobach narażonych na wyziębienie organizmu, wymagających pomocy.

 

Reagujmy również w sytuacjach kiedy napotkamy na swojej drodze osoby, które będą w stanie upojenia alkoholowego. W wyniku działania alkoholu w organizmie nie odczuwa się niskich temperatur i jest się szczególnie narażonym na wychłodzenie.

 

Pracownicy socjalni wzmacniają swoje działania w celu dotarcia również do osób zagrożonych utratą zdrowia lub życia z powodu niskich temperatur. Reagują również na zgłoszenia instytucji i osób prywatnych o osobach zagrożonych.

 

 

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY

TWOJA REAKCJA MOŻE URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi

26-631 Jastrzębia
tel./fax. 48 384 05 07
gops@jastrzebia.pl

Godziny otwarcia:
pon. - 8.00 - 16.00
wt. - pt. - 7.00 - 15.00

Licznik odwiedziń: 258184